Skip to content
Home » Štai kodėl tavo pilvas nesitraukia: įpročiai, kurie keičia viską

Štai kodėl tavo pilvas nesitraukia: įpročiai, kurie keičia viską

Jei kada nors esi jautęs, kad tau trukdo tas jausmas, kai džinsų užsegimas spaudžia ar marškinėliai ties liemeniu tempiasi nepatogiai – žinai, apie ką kalbu. Šie vidiniai, nematomi riebalai kaupiasi aplink mūsų organus ir tyliai daro savo darbą – kenkia sveikatai. Aš pati nesiekiau tobulos figūros, bet kai daktarė Ilona per eilinį vizitą paklausė, ar žinau, kiek turiu visceralinių riebalų, pirmą kartą susimąsčiau, kad gal reikia keisti ne kilogramus, o įpročius.

Ką valgai – svarbiau nei kiek valgai

Man nebuvo priimtina mintis laikytis dietų. Nesinorėjo nei skaičiuoti kalorijų, nei atsisakyti šokolado. Bet kai pradėjau daugiau dėmesio skirti tam, ką dedu į lėkštę, atsirado pokyčiai. Ne iš karto, bet stabiliai.

Užkandžiai, kurie anksčiau buvo sausainiai ar traškučiai, virto graikiniais riešutais, kepti pusryčiai – į dubenėlį su graikišku jogurtu ir šilauogėmis. Tokie maisto produktai neapkrauna organizmo ir padeda mažinti uždegiminius procesus – tai vienas svarbiausių dalykų mažinant visceralinius riebalus.

Judėjimas – bet tik toks, kuris tau tinka

Ilgai maniau, kad sportuoti būtina sporto salėje ir vos ne varvant prakaitui. Bandžiau – ir mečiau. Bet vieną rytą draugė pakvietė pasivaikščioti šalia ežero. Iš pradžių – 20 minučių. Po savaitės jau ėjom valandą. Po mėnesio jau žingsniuodavau viena. Nereikia jokio sporto plano ar madingų treniruočių. Reikia judėjimo, kuris netrukdo gyvenimui. Ir dar – kai pradedi vaikščioti rytais, geriau miegi. O geras miegas – vienas tyliausių sąjungininkų kovoje su pilvo riebalais.

Stresas – nematomas sabotuotojas

Buvau įpratusi manyti, kad stresas yra tiesiog dalis gyvenimo. Bet kai supratau, kad jis verčia mane valgyti emocijomis, pasidarė aišku, kad jis mane stabdo. Pradėjau rašyti vakaro mintis, išjungti telefoną bent valandai ir sąmoningai kvėpuoti, kai pajuntu įtampą. Tie maži sustojimai tarsi leidžia kūnui atsikvėpti – o tada ir alkis nebe toks agresyvus.

Kada ir kaip valgai – ne mažiau svarbu

Pastebėjau, kad kai valgau bet kada, pradedu valgyti bet ką. Vieną savaitę pabandžiau valgyti tuo pačiu metu – be didelių pastangų. Pusryčiai 8:30, pietūs 13:00, vakarienė 18:30. Staiga supratau, kad nejaučiu alkio panikos, nebeužkandžiauju iš nuobodulio. Kūnas pripranta. Nereikia nieko skaičiuoti – užtenka stabilumo.

Baltymai ir skaidulos – tavo pilvo sąjungininkai

Mano mitybos pokyčiai neapsiėjo be dviejų dalykų: daugiau baltymų ir daugiau skaidulų. Vietoj įprasto sumuštinio – avinžirnių troškinys su vištiena. Vietoj saldžių jogurtų – varškė su linų sėmenimis. Skaidulos leidžia jaustis sotiems, o baltymai – palaiko energiją. Šie deriniai mažina ir alkio šuolius, ir emocinį užkandžiavimą.

Kaip tai jaučiasi šiandien?

Nepasakysiu, kad turiu „tobulą“ pilvą. Bet turiu energijos. Mano kūnas jaučiasi mažiau įsitempęs, o protas – aiškesnis. O svarbiausia – nebereikia bijoti apsivilkti suknelės su diržu ar atsisėsti į džinsus be nejaukumo. Daktarė Ilona sako, kad rodikliai gerėja – tai geriausias įrodymas, kad pasirinkau teisingą kelią.

Šis pokytis neįvyko per savaitę. Bet jis įvyko, nes vietoj ribojimų rinkausi tai, kas man tinka. Ne idealumas, o paprasti veiksmai, kurie įsitvirtina kasdienybėje. Ir jeigu tu skaitai šias eilutes, gali būti, kad tavo pradžia – čia pat. Gal nuo kito pusryčių pasirinkimo. Gal nuo penkiolikos minučių pasivaikščiojimo.

Nes mažiau svarbu, kiek kilogramų numeti. Svarbiau – kaip jautiesi. Ir patikėk, jaustis lengviau – ne tik kūne, bet ir galvoje – yra viena geriausių dovanų, kurias gali sau duoti.