Skip to content
Home » Šis vakarinis gėrimas gali sumažinti žarnyno uždegimą – štai kodėl gydytojai kalba apie jį

Šis vakarinis gėrimas gali sumažinti žarnyno uždegimą – štai kodėl gydytojai kalba apie jį

Jei esi iš tų, kurie vakare neranda vietos dėl pilvo pūtimo, o naktį vartaisi kaip blynai keptuvėje – gali būti, kad tau tereikia… vyšnių. Ne šiaip uogų, o jų sulčių. Ir ne bet kokių – o rūgščiųjų. Vienas gastroenterologas tikina, kad tai ne madingas gėrimas, o realus pagalbininkas žarnynui.

Vakarai be žarnyno maišto? Gali būti

Vienas žinomų gastroenterologų, Joseph Salhab, sako tiesiai: „Dauguma vaisių sulčių neduoda nieko gero. Bet vyšnių – kitas reikalas.“ Jis kalba apie rūgščiąsias vyšnias – natūraliai tamsias, aitrokas, kurių sultyse gausu polifenolių ir antioksidantų. Tai tie junginiai, kurie mažina uždegimus. O kai sumažėja žarnyno uždegimas – ir gyvenimas palengvėja.

Patirtis rodo, kad žmonės, sergantys dirgliosios žarnos sindromu ar uždegiminėmis žarnyno ligomis, dažnai išbando viską – nuo kefyro iki probiotikų kapsulių. Tačiau vienas iš paprastesnių žingsnių – stiklinė rūgščių vyšnių sulčių kasdien.

Kodėl šios sultys tokios ypatingos?

Rūgščiosios vyšnios nėra saldžios. Ir tai – jų privalumas. Jose yra medžiagų, kurias žarnyno bakterijos gali naudoti gerųjų junginių gamybai. Tai reiškia – mažesnį uždegimą, švelnesnį virškinimą ir ramesnį pilvą.

Be to, šios sultys turi natūralaus melatonino – hormono, kuris padeda greičiau užmigti. Tad tai ne tik dienos, bet ir vakaro sąjungininkas.

Mano patirtis: stiklinė, kuri keičia rytą

Pirmą kartą paragavęs šių sulčių pasijutau skeptiškai – rūgštokos, neypatingo kvapo. Tačiau po kelių dienų pastebėjau, kad virškinimas lengvesnis, o vakare užmigdavau be telefono maigymo. Draugas, turintis problemų su pilvo pūtimu, taip pat išbandė – sako, kad pirmą kartą per ilgą laiką pilvas neatrodė kaip balionas.

Kaip gerti ir nepadauginti

Nors vyšnių sultys naudingos, svarbu neužmiršti saiko. Viena stiklinė per dieną – pakanka. Gydytojas Salhab rekomenduoja skiesti sultis su vandeniu ir gerti vakare – toks derinys drėkina organizmą ir ramina virškinimo sistemą. Geriau rinktis 100 % natūralias sultis, be pridėtinio cukraus ar koncentratų.

Jei norisi paįvairinti – išbandyk vyšnių „mocktail’ą“ su citrina, šlakeliu imbiero ir ledukais. Tai ne tik skanu, bet ir raminantis ritualas prieš miegą.

Verta žinoti prieš perkant

  • Rinkis sultis be pridėtinio cukraus
  • Venk koncentratų – tikras poveikis pasiekiamas su 100 % sultimis
  • Laikyk šaldytuve ir sunaudok per kelias dienas – skonis ir poveikis tada geriausi
  • Jei geri vaistus ar turi sveikatos sutrikimų – pasitark su gydytoju

Kada verta išbandyti?

Jei:

  • dažnai jauti sunkumą po valgio
  • kamuoja dujų kaupimasis
  • turi problemų užmigti
  • laikaisi dietos be perdirbtų maisto produktų
  • ieškai paprasto, natūralaus sprendimo, kuris nekelia streso

Rūgščiosios vyšnių sultys nėra stebuklas. Tačiau jos gali būti viena iš tų mažų kasdienybės detalių, kurios keičia savijautą. Kaip šiltos kojinės žiemą ar gryno oro įkvėpimas po lietaus – nepastebimos, bet labai reikalingos.

Jei kada nors jauteisi, kad tavo kūnas tau siunčia žinutes, bet nežinai, kaip į jas reaguoti – gal atsakymas slepiasi stiklinėje vyšnių sulčių. Gerk, stebėk, klausyk savo kūno. Kartais sveikata prasideda ne nuo tablečių, o nuo mažų pasirinkimų.