Užkietėję viduriai – tai ne tik fizinis diskomfortas. Tai situacija, kuri gali išmušti iš vėžių, sukelti nerimą, o kartais net gėdą. Kas yra patyręs, tas supras – rytas, kai niekaip nepavyksta „užbaigti reikalų“, tęsiasi iki vakaro. Jautiesi sunkus, apatiškas, o kūnas vis siunčia signalus, kad kažkas ne taip. Čia į pagalbą gali ateiti paprastas, bet veiksmingas ingredientas – psyllium luobelės.
Tai ne stebuklas iš reklamos, o realiai žmonių naudojamas pluoštas, kuris gali padėti vos po kelių dienų. Jį renkasi tie, kurie ieško ne greito efekto, bet švelnaus, natūralaus poveikio, kuris dera su organizmo ritmu, o ne jį trikdo.
Kodėl būtent psyllium?
1. Ne verčia, o padeda
Skirtingai nuo dirginančių laisvinamųjų, kurie sukelia spazmus ir verčia bėgti į tualetą netinkamu metu, psyllium luobelės elgiasi kitaip. Sumaišytos su vandeniu, jos virsta švelnia žele, kuri lėtai minkština žarnyno turinį ir padeda jam judėti. Tai tarsi šluota, kuri išvalo, bet nepalieka įbrėžimų.
2. Naudoja tie, kurie pavargo nuo chaoso
Jeigu jau esate išbandę kavą tuščiu skrandžiu, šaldytas slyvas ar vakarinį bėgimą… bet ryte vis dar nieko – šitas variantas vertas dėmesio. Žmonės, kurie pradėjo naudoti psyllium, dažnai pasakoja: „Pirmą kartą po ilgo laiko viskas įvyko taip, kaip turi būti – be streso, be skausmo, be stebėjimo laikrodžio.“
3. Mažina nematomą žarnyno įtampą
Užsitęsęs užkietėjimas dažnai susijęs su uždegiminiais procesais žarnyne. Psyllium gali padėti sumažinti šį dirginimą – ne per dieną, bet pamažu, ilgesnėje perspektyvoje. Tai pastebi ir tie, kurie turi jautrų pilvą ar lėtines problemas.
Kaip įtraukti psyllium į kasdienybę?
Galima pradėti labai paprastai – su pusryčiais, kai kūnas dar švarus ir jautrus.
- Įdėk arbatinį šaukštelį į rytinį kokteilį. Skonis beveik nepasikeis, bet struktūra – tikrai. Kuo greičiau išgersi, tuo maloniau.
- Įmaišyk į blynų ar bandelių tešlą. Pluoštas veikia kaip rišamoji medžiaga – ypač naudinga kepant be glitimo.
- Pabarstyk ant košės ar jogurto. Paskui būtinai išgerk stiklinę vandens – be skysčių poveikis nebus toks, kokio lauki.
- Rinkis sausainius ar batonėlius, kurių sudėtyje yra psyllium. Jei nemėgsti miltelių ar kapsulių – šis būdas artimesnis maistui.
Svarbiausia – pradėk nuo mažo kiekio. Organizmui reikia laiko priprasti prie pokyčio. Kitaip gali pasireikšti pilvo pūtimas ar spazmai. Ir dar – vanduo. Jo reikės daugiau nei įprastai. Be jo, psyllium „užstringa“, o ne padeda.
Jei psyllium neužtenka, pagalvok ir apie šiuos įpročius
Kartais užtenka vieno pokyčio, o kartais reikia viso rinkinio.
- Valgyk daugiau augalinių skaidulų. Avižos, lęšiai, vaisiai su žievele, sėklos – tavo geriausi sąjungininkai.
- Judėk kasdien bent 20 minučių. Net paprastas pasivaikščiojimas pagreitina žarnyno veiklą.
- Gerk vandenį dažniau nei norisi. Ypač jei esi padidinęs skaidulų kiekį.
- Stebėk streso lygį. Įtampa dažnai pasireiškia per žarnyną. Kvėpavimas, meditacija, trumpas laikas be telefono – gali būti naudingi.
- Miegok bent 7 valandas. Blogas miegas – dažnas virškinimo problemų šaltinis.
Psyllium luobelės – tai vienas iš tų dalykų, kurį žmonės dažnai atranda atsitiktinai, bet paskui nebeatsisako. Jis nesukelia priklausomybės, neardo natūralių procesų, bet padeda žarnynui grįžti prie normos. Ir svarbiausia – veikia švelniai.
Jei jauti, kad tavo virškinimas seniai „ne ant bėgių“, galbūt metas pabandyti. Ne dėl stebuklo. Dėl paprasto, ramių rytų pojūčio.