Skip to content
Home » Maistas, kuris ramina vakare ir slopina potraukį užkandžiams naktį

Maistas, kuris ramina vakare ir slopina potraukį užkandžiams naktį

Nėra nieko patogesnio, kaip grįžus po darbo jausti, kad vakarienė neapsunkins kūno, bet atvirkščiai – padės jam. Nors termometras lauke verčia trauktis į pledą ir sofos kampą, noras pagerinti savijautą verčia žvilgtelėti, ką dedame į lėkštę. Kai buvau fiziškai mažiau aktyvi, pastebėjau, kad nedideli vakarienės pokyčiai davė apčiuopiamą efektą – tiek energijai, tiek kūno masei.

Šios savaitės vakarienės – tarsi tylūs pagalbininkai, kurie maitina ne tik skrandį, bet ir žarnyną. Jose gausu skaidulų, baltymų, ir tai jaučiasi: ilgesnis sotumo jausmas, mažiau emocinio valgymo vakare, o per kelias savaites sumažėjo nepageidaujami centimetrų aplink liemenį. Be griežtų dietų. Be streso. Tik normalus, paprastas maistas, kuris tinka šeimai.

Maistas, kuris neslegia: vakarienės planas be svorio kaltės

Sekmadienio vakarui – kopūstų sriuba su svogūnais

Kopūstai – vienas iš tų ingredientų, kurie nieko nekainuoja, bet duoda labai daug. Kai sultinyje ištirpsta karamelizuoti svogūnai, šaukštas sriubos tampa šiltu paguodos gėrimu. Cukinijų dar pridėjau dėl švelnumo, o viršų apibarstėm pakepintais ruginių batonėlių kubeliais. Jokio sunkumo jausmo po to – tik šiluma.

Pirmadienis su medaus ir garstyčių vištiena

Šitas patiekalas visada „susišluoja“ komplimentus. Tereikia keptuvėje apskrudinti vištienos gabalėlius ir užpilti medaus bei garstyčių padažu su šaukšteliu natūralaus jogurto. Šalia – virtų rudųjų ryžių ir šiek tiek šaldytų žirnelių. Sočiai, saldžiarūgščiai ir labai greitai. Puikus pasirinkimas, kai norisi kažko šilto, bet neužkrauti skrandžio.

Antradienį – lašiša orkaitėje su daržovėmis

Kai trūksta laiko, šis variantas išgelbėja. Ant kepimo popieriaus dedu lašišos kepsnį, aplink – bulves, morkas ir žaliąsias pupeles. Truputis citrinos, krapų, alyvuogių aliejaus. Ir viskas. Kepu orkaitėje 25 minutes. Lašiša – vienas efektyviausių baltymų šaltinių, o po tokios vakarienės vakare nebekyla noras šaldytuve ieškoti kažko „dar truputį“.

Tikros istorijos – tikras poveikis

Edita iš Kauno sako, kad jau po dviejų savaičių, kai pradėjo keisti vakarienės turinį, sumažėjo pūtimo jausmas, o džinsai sėdo patogiau. „Pakeičiau vakaro picą į salotas su kepta vištiena, ir tai buvo tikrai neaukojimas – buvo skaniau, nei tikėjausi“, – rašo ji.

Maisto pasirinkimai, kurie padeda

Trečiadienį – sumuštinis kitaip

Ne, ne su dešra. Sumuštinis su keptu žiediniu kopūstu, trupučiu fetos, šviežiais špinatais ir ruginės duonos riekėmis. Kepti orkaitėje, kol viskas susilydo, – skonis, kuris primena graikišką virtuvę, bet lengvesnis.

Ketvirtadienis – įdarytos paprikos

Saldi paprika su saldžiąja bulve ir juodosiomis pupelėmis. Pridedu truputį rudųjų ryžių, kad būtų sotesnė, bet neapsunkintų. Kai iškepa, ant viršaus – šaukštas natūralaus graikiško jogurto. Paprasta vakarienė, kuri nenutraukia geros savijautos grandinės.

Penktadienio komfortas – gnocchi su krevetėmis

Savaitės pabaigai – patiekalas, kurio laukia visi. Apkepu gnocchi keptuvėje, tada ten pat keliauja krevetės ir šaldyti žirneliai. Padažas – šlakelis grietinėlės ir šaukštas žalio pesto. Pasakiška vakarienė, kuriai užtenka 15 minučių, o pojūtis – tarsi iš restorano, bet be sunkaus jausmo po to.

Maži sprendimai, kurie susideda į rezultatą

Vakarienė dažnai nulemia, kaip jaučiamės vakare ir ką rodo svarstyklės po savaitės. Pakeitus kelis ingredientus – mažiau riebalų, daugiau skaidulų, daugiau baltymų – kūnas pradeda jaustis kitaip. Ramiau. Lengviau. Be kraštutinumų.

Nė vienas iš šių patiekalų nėra dietinis pagal savo skonį. Jie tiesiog geriau subalansuoti. Ir svarbiausia – jie tinka realiam gyvenimui: kai grįžti pavargęs, kai neturi laiko, kai nori skaniai pavalgyti, bet žinoti, kad tai padėjo kūnui.

Jeigu nori pabandyti šį vakarienių planą – pradėk nuo vienos dienos. Vieno vakaro. Vienos lėkštės. Ir pažiūrėk, kaip jausiesi rytoj. Kartais užtenka vienos geresnės vakarienės, kad norėtum kitos.